vl005Voxnet server
Srdcem systému je Voxnet server. Nabízí uživateli různé služby a současně jednoduchý a intuitivní systém ovládání, včetně začlenění přístrojů jiných výrobců do Voxnet systému.
Tento Voxnet server pracuje s opečním systémem Linux. Bylo provedeno množství testů a nakonec byly vybrány NAS servery značky Synology. Vysoká spolehlivost a maximální výkon, stejně jako flexibilní struktura umožňují Voxnet serveru přizpůsobení požadavkům uživatele.

Voxnet server obsahuje všechny služby, které jsou důležité pro provoz multiuživatelského systému a zároveň pro jeho jednoduchou obsluhu.
To zahrnuje řízení účtů jednotlivých uživatelů, streamování internetových rádií, streamování hudby uložené na serveru stejně jako řízení přístrojů jiných značek, integrovaných do Revox světa. Voxnet umožňuje také integraci do systému inteligentního řízení budov.
 
Varianty Voxnet serveru
Provedení je možné volit pro umístění do racku 19" nebo ve verzi desktop pro volné postavení.

Současný maximální počet datových audio streamů je limitován výkonem jednotlivých provedení Synology NAS. Je tak možné volit počet uživatelů od 2 do 8, stejný může být také počet streamů internetových rádií nebo streamů z hudebního serveru.
V případě potřeby většího počtu uživatelů nebo hudebních streamů je možné Voxnet servery podle potřeby združovat a vytvořit tak požadovaný rozsah.